НОВИНИ
Профіцит платіжного балансу і зростання експорту стабілізували гривню

Експерти констатують закріплення висхідного тренду на зниження девальваційних очікувань та стабілізацію на валютному ринку.

«Стабілізація на валютному ринку, зниження девальваційних очікувань і висока прибутковість гривневих депозитів сприяли подальшій тенденції зростання депозитів населення в національній валюті, депозити збільшилися в лютому на 8 млрд.грн. У той же час, вперше за останні вісім місяців зменшився обсяг валютних вкладів фізичних осіб - на 1,5 млрд.грн», - відзначають аналітики "Ерсте банку"».

У той же час, аналітики банку ПУМБ вважають, що стабілізація на валютному ринку відбулася завдяки профіциту платіжного балансу і зростання експорту українських товарів.

«Згідно з повідомленнями НБУ, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України в лютому 2013 року склав 1,3 млрд дол. У порівнянні з лютим 2012 року експорт товарів показав кращу динаміку, ніж імпорт, однак його обсяги були нижчі, ніж обсяги імпорту. Зростання експорту товарів у лютому склало 8,1%. Головним чинником зростання залишається експорт продовольчих товарів. Вперше з початку 2012 року була зафіксована позитивна динаміка експорту чорних металів», - додають експерти.

Нагадаємо, що згідно з повідомленням НБУ, профіцит платіжного балансу України в лютому 2013 р. склав 1,297 млн дол проти дефіциту в 55 млн дол роком раніше.

Регулятор констатує, що формування профіциту по фінансовому і капітальному рахунку в лютому (2,3 млрд дол в лютому 2013 р. проти 1,6 млрд дол в лютому 2012 р.) було забезпечене головним чином розміщенням єврооблігацій урядом України (на 1 млрд дол) і зниженням девальваційних очікувань, в результаті чого попит на готівкову іноземну валюту залишався низьким.

Читайте також: