НОВИНИ
Північний потік-2 підриває безпеку ЄС - США

Президент Дональд Трамп і його адміністрація виступають рішуче проти реалізації проекту Північний потік-2. Про це заявив у четвер, 14 березня, міністр енергетики США Рік Перрі, повідомляє посольство України в США на своїй сторінці у Facebook.

"Будівництво Північного потоку-2 не буде сприяти диверсифікації маршрутів постачання енергоресурсів до Європи, а концентрувати дві третини російських поставок газу в ЄС. Це зробить Європу значно вразливішою", - сказав американський чиновник.

Міністр поставив будівництво Північного потоку-2 і Турецького потоку в один ряд з проведенням кібернетичних атак і кампаній щодо дезінформації, і зазначив, що це "не є поведінкою відповідальної нації".

Перрі зазначив, що США підтримують зусилля європейських країн щодо мінімізації їхньої залежності від одного постачальника енергоносіїв, а також здатності такого постачальника використовувати енергію як механізм для отримання політичних переваг.

Нагадаємо, раніше в Мінфіні США повідомили про підготовку додаткових санкцій проти проекту Північний потік-2. У Росії такі дії вважають неконкурентними і неприйнятними.


Північний потік-2 піде в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських і прибалтійських країн - через виняткові економічні зони і територіальні води п'яти країн - Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Дві гілки Північного потоку-2 повинні бути побудовані до кінця 2019 року. Вони пройдуть від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet