НОВИНИ
Торгпред України: Квоти Польщі на перевезення - "економічний геноцид"

Позиція Польщі щодо квот для України на міжнародні вантажні автоперевезення є "економічним геноцидом". Про це сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка, повідомляє Укрінформ у четвер, 7 листопада.

"Я вважаю, що це (позиція Польщі щодо квот на автоперевезення для України. - ред.) насправді економічний геноцид і відверте знущання над українською економікою. Це душить нашу торгівлю з Європейським Союзом", - заявив Качка на брифінгу в рамках конференції Торгові війни: мистецтво захисту.
 
Він додав, що Україна "підніматиме цю проблему до тих пір, аж поки її буде вирішено".
 
"Ми вважаємо, що це не двостороннє питання, це питання свідомої шкоди нашим економічним відносинам з Європейським Союзом", - підкреслив торгпред України.
 
Раніше стало відомо, що Польща надасть 15 тисяч додаткових дозволів на перевезення вантажів для українського автотранспорту. А на 2020 рік Польща надасть Україні 160 тисяч дозволів на в'їзд. Але в Мінінфраструктури зазначали, що наполягатимуть на збільшенні квоти до 200 тисяч. Для порівняння, у 2018 році Україна мала загальну кількість дозволів у 260 тисяч.
 
Ключовий аргумент польської переговорної команди - інтереси перевізників Польщі.
 
Нагадаємо, у вересні в Києві водії фур масово з'їхалися під Кабмін через скорочення кількості дозволів на перевезення в Польщу.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.