НОВИНИ
Зростання світового попиту на нафту рекордно впаде через коронавірус - МЕА

Попит на нафту знизиться в першому кварталі 2020 року вперше більш ніж за 10 років через наслідки спалаху коронавірусу в Китаї. Про це йдеться в лютневому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), оприлюдненому в четвер, 13 лютого.

"Для всього 2020 року ми погіршили наш прогноз на 365 тис. барелів на добу - до 825 тис. барелів на добу - найнижчого показника з 2011 року", - наголошується в документі.
 
Переглянуто в бік зниження і підсумкове зростання попиту у 2019 році - 80 тис. барелів на добу - до 885 тис. барелів на добу на тлі більш низького, ніж очікувалося, показники щодо споживання в країнах ОЕСР.
 
Спалах коронавірусу вже вдарив по споживанню нафти в Китаї, який є найбільшим у світі імпортером цього виду сировини. Тож у першому кварталі світовий попит впаде, за оцінками МЕА, на 435 тис. барелів на добу.
 
"На світовий попит на нафту істотний негативний вплив справили поширення коронавірусу і широкомасштабне уповільнення темпів зростання економіки Китаю. Попит на нафту, як очікується, знизиться на 435 тис. барелів на день у першому кварталі 2020 року, що може стати першим квартальним зниженням (показника. - ред.) за більш ніж 10 років", - йдеться у звіті.
 
Напередодні світові ціни на нафту зросли більш ніж на 3% на даних про зниження темпів збільшення кількості інфікованих новим коронавірусом. Вартість ф'ючерса на нафту марки Brent перевищила $ 56. Однак у четвер ціни знову почали знижуватися на даних про різке зростання кількості осіб, які заразилися, що пов'язане з новим методом діагностики коронавірусу.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.