НОВИНИ
В ЄС уникають завищених тарифів для "зеленої" енергетики - експерт
 
Країни Євросоюзу відмовляються від стимулювання зеленої енергетики за допомогою високих цін. Зокрема, "зелені" тарифи знизила Франція, розповів експерт-міжнародник Тарас Семенюк, пише Газета.юа.
 
"Рішення країн ЄС відмовитися від завищених тарифів для зеленої енергетики має загальну причину - цей бізнес приносить власникам сонячних і вітрових електростанцій надприбутки. Цінові стимули є надмірними", - говорить експерт.
 
Експерт вважає, що такі рішення в ЄС вплинуть і на політику українського уряду щодо зеленої енергетики. "У нашій країні також у цій сфері бізнес отримує нічим не виправдані надприбутки", - зазначив Семенюк.
 
Раніше стало відомо, що влада Франції "заднім числом" знизить тарифи для сонячних і вітрових електростанцій, побудовані в 2006 - 2010 роках.
 
Скорочення тарифів торкнеться близько 800 великих проектів. Таким чином влада країни зможе заощадити 400 млн євро в рік, або 4 млрд євро до 2030 року.
 
Відзначимо, в Україні держпідприємства Гарантований покупець тільки в 2020 році має заплатити власникам сонячних і вітрових електростанцій 58,8 млрд грн.
 
Згідно з даними Міненерго, за рік частка "зеленої" енергетики в Україні зросла вдвічі. За 10 місяців "зелені" джерела енергії виробили понад 9,5 мільярда кВт/год, що на 110% більше, ніж у 2019 році.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet