НОВИНИ
Ціна на газ у Європі впала нижче $200
 
У Європі спотова ціна на природний газ опустилася нижче психологічного рівня у $200 за тисячу кубометрів на тлі сильної відлиги. Про це повідомляє Интерфакс у понеділок, 22 лютого.
 
"Після морозного фронту Звір зі Сходу-2 Європа опинилася у полоні небувало теплого повітря. Температура зростає вже тиждень і в середу повітря прогріється до майже річного рівня", - йдеться в повідомленні.
 
Зазначено, що на нідерландському хабі TTF, який задає ціновий тренд по всьому світу, ціна газу з поставкою у вівторок знизилася до $199 за тисячу кубометрів. В ході поточної зими вище $200 котирування блакитного палива трималися два місяці - з останньої декади грудня.
 
"За цей час був зліт до $335 у середині січня. У середньому зимові ціни на TTF складаються таким чином: $202 за грудень, $257 за січень і проміжний підсумок $223 за тисячу кубометрів за лютий", - йдеться в публікації.
 
Рівень запасів газу в підземних сховищах Європи тим часом досяг наповненості у 38,52%. Це на 5,6% нижче середнього показника за попередні п'ять років.
 
Надходження газу з терміналів СПГ в газотранспортну мережу Європи в лютому, хоч і знижується в річному вираженні на третину, приблизно в півтора рази вище, ніж у січні.
 
Минулого тижня повідомлялося, що негода в США вплинула на вартість газу в Європі. Ціни піднялися на шість доларів і досягли рівня в $213 за тисячу кубометрів.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet