НОВИНИ
Газпром знову викупив весь транзит через Україну
 
Російський газовий монополіст п'ятий місяць поспіль забронював додаткові транзитні потужності газу через територію України. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на результати аукціону на Regional Booking Platform в понеділок, 17 травня.
 
 
 
"На платформі RBP бронювали додаткові транзитні потужності на червень. З запропонованих 15 млн куб. м на добу були запитані всі 15 млн куб. м на добу. За квітень, березень і лютий Газпром викуповував дещо менше - по 14,2 млн куб. м на добу; на травень - ті самі 15 млн куб. м / д", - пише агентство.
 
У травні Газпром прокачує через Україну в середньому по 124 млн куб. м на добу і повністю вибирає заброньований обсяг.
 
Як відомо, у Газпрому на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд куб. м - це 109 млн куб. м на добу. Ще 15 млн куб. м заброньовано додатково на аукціоні - разом 124 млн куб. м на добу.
 
Зараз Європа різко збільшує споживання газу. Поставки ЗПГ, а також трубопровідного газу з Росії на максимумі, але це не дозволяє поки почати масоване закачування газу в підземні сховища, щоб підготуватися до майбутньої зими.
 
Нагадаємо, за чотири місяці 2021 року Росія скоротила транзит газу через Україну ще на 10% - до 14,1 млрд куб. м.
 
Торік через Україну транспортували менш ніж 56 млрд кубів газу з 65 млрд, але Газпром заплатив за весь законтрактований обсяг - $2,11 млрд.
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet