НОВИНИ
Газпром знову викупив весь додатковий транзит через Україну
 
Газпром у липні забронював додатково 15 мільйонів кубометрів на добу для прокачування газу через територію України європейським споживачам. Російська компанія викуповує весь резерв потужностей транзиту газу через Україну третій місяць, пише ExPro Consulting.
 
Порівняно з березнем і квітнем, обсяги заброньованих потужностей зросли на 0,8 мільйона кубометрів на добу.
 
Разом з потужностями за чинним контрактом (109,6 мільйонів кубометрів на добу) в липні максимальний добовий обсяг транзиту російського "блакитного палива" через Україну складе 124,6 мільйона кубометрів на добу без урахування можливих додаткових замовлень у добовому форматі.
 
Майже весь газ Газпром планує качати в Європу в словацькому напрямку через Ужгород-Вельке Капушани. На липень росіяни додатково забронювали в цій точці 14,7 мільйона кубометрів на добу потужностей, як і в травні та червні.
 
Нагадаємо, Нафтогаз знайшов ще один привід судитися з Газпромом. Українська компанія спробує домовитися з Газпромом про транзит в Україну газу з Середньої Азії. Якщо не вийде - подасть позов.
 
Також повідомлялося про те, що голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко дав прогноз у разі зупинки транзиту російського газу.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet